Milujeme kvalitu a české tradice

Klára Trnková vzpomíná


Dnes, 24. února, by měl tatínek narozeniny, už stodvanácté. V osmačtyřicátem, když byl ještě mlád a v plné síle, vyšli následujícího dne s kamarády z nočního baru a na ulici se shromažďovaly davy. Všichni žertovali a říkali: „Hele, Jiří, to asi všichni oslavovali tvoje narozeniny“. Posléze ovšem ke své hrůze zjistili, že odešli slavit v jednom režimu a vyšli druhý den v režimu zcela jiném, inteligenci i umělcům nepřátelském. Nastala doba temna.

Otec sice pracovat mohl, ale byl to neustálý nekonečný zápas s mocí. Některá témata mu nepovolili, jiná zase požadovali, jediné, co mu tvorbu umožňovalo, byl pronikavý mezinárodní úspěch na poli filmovém i v ilustrační činnosti. Doma jsme měli zástupy nejrůznějších cen ze světa. Posléze unaven a vyčerpán natočil svůj poslední film Ruka, jako tichou výpověď a popis všech mocenských režimů. Poté už mu nebylo povoleno natočit nic.

24.02.2024
Buďte s námi i na našem Instagramu studio.trnka
Chcete každý měsíc soutěžit o poukázku na 1000 Kč?
Sdílejte fotku s naším produktem, napište něco hezkého :-) a připojte #studiotrnka. Více informací o soutěži najdete zde.
instagram
instagram
instagram
instagram
instagram
instagram
Kontakty


+420 226 886 432

+420 733 372 330

 

objednavky@studiotrnka.cz

 

kancelář, sklad a objednávky:

V Podbabě 18, 160 00 Praha 6

 

Ověřeno zákazníky
overeno-zakazniky
09.07.2024
Jsem ráda, že jsem objevila tento e-shop, nepřeberné množství nápadů na dárky i pro vlastní radost. Kdo má rád tento styl musí být nadšený.

    DESATERO mensi

    ODMENA

     

    © 2013-2024 Studio Trnka
    facebook instagram