Milujeme kvalitu a české tradice

Obraz v rámu Jiří Trnka, Princ a mořská víla

Obraz v rámu Jiří Trnka, Princ a mořská víla
1
4

Obraz v rámu Jiří Trnka, Princ a mořská víla

Doporučená cena: 890 Kč
Ušetříte: 200 Kč
Cena pro Vás: 690 Kč
Rozměr: 30 x 40 cm
Autor Jiří Trnka

Ilustrace ke knize Pohádky Hanse Christiana Andersena

„Daleko na širém moři je voda tak modrá jako lístečky nekrásnější chrpy a tak jasná jako nejčistší sklo. Ale je velmi hluboká a tam dole žijí mořské bytosti. Malá mořská víla vystupovala vodou vzhůru lehká a jasná jako bublina.
Vzduch byl jasný a svěží, moře v bezvětří docela klidné a uprostřed modré oblohy svítila překrásně jasná večernice. Mořská víla spatřila loď a na palubě oslnivého prince.
Po nějakém čase se vlny začaly zvedat výše, objevily se temné mraky a v dáli se blýskalo. Přišla mocná bouře, loď sténala a praštěla, stěžeň se přelomil, loď se zmítala z boku na bok a voda vnikala do jejích útrob. Když se loď přelomila, pátrala mořská víla po krásném princi, který se sotva držel na hladině a už umdléval. Připlula k němu přidržovala mu hlavu nad vodou a plavala s ním až na pevninu.“

Andersenova pohádka o malé mořské víle končí smutně, topící se princ je sice zachráněn, ale svou oddanou vílu nakonec zradí. Obraz je však tak krásný, že si můžeme připomínat moment ještě povznášející.

V malířství se dříve k malbě používalo plátno, zřídka na malé formáty kovové destičky, tenké desky z masivního dřeva (později z překližky) a pevná papírová lepenka. Náhradou za lepenku se dnes často používá mnohem tvrdší dřevovláknitý sololit, malba je podložena bílou vrstvou. Tištěné reprodukce jsou vyrobeny podobným postupem a velmi kvalitním tiskem a mají tedy vzhled i vlastnosti připomínající hladkou malbu olejem. Upevňují se do rámu přímo bez použití skla, čímž působí velmi přirozeně.

OBRAZY DODÁVÁME POUZE V RÁMU, PROSÍME, VYBERTE SI BARVU RÁMU

Obraz není opatřen EAN kódem
Kontakty


+420 226 886 432

+420 733 372 330

 

objednavky@studiotrnka.cz

 

kancelář, sklad a objednávky:

V Podbabě 18, 160 00 Praha 6

 

O společnosti

 

overeno-zakazniky


DESATERO mensi

   ODMENA

 

© 2013-2023 Studio Trnka • info@studiotrnka.cz • Programming FOLDINA.cz