Milujeme kvalitu a české tradice

Obraz v rámu Jiří Trnka, Brouček a Verunkové

Doporučená maloobchodní cena: 890 Kč
Cena pro Vás: 690 Kč
» Skladová dostupnost: NA OBJEDNÁVKU 3-8 DNŮ
» Dotaz na zboží
» Doporučit známému
Rozměr: 30 x 40 cm
Autor Jiří Trnka

Ilustrace ke knize Jana Karafiáta Broučci

„Brouček měl svítit v zahradě, ale svítil jen chviličku. Po chvíli sletěl s hrušky, na nic nedbal, ničeho si nevšiml a frr – vzhůru, okolo lesa, přes vrch, podle potoka – tady je ta mez a tu se Brouček zastavil. Nevěděl mi-li nemá-li, ale tu k němu už vyběhla Verunka. najednou ale přiletí od potoka takový mladý rozzlobený Verunek. Celičký červený jako oheň, černé oči mu jen jiskřily a už se hrnul na milého Broučka a začal na něj dorážet. Verunka se lekla a utekla domů. Brouček se také lekl a počal couvat, ale Verunek za ním a tu se tam objevil ještě druhý, přiletěl blíž a pustili se do nebohého Broučka z obou stran. Brouček couval a couval, jakž takž se bránil, ale za jednu dostal dvě a to pořádné, až se horem pádem převalil.
Pak už ho nechali, Brouček honem vyskočil jakoby nic, ale levou zadní nožku za sebou jenom vlekl a moc ho to bolelo, ale styděl se plakat.“

Když nedostojíme svým povinnostem, často přijde trest. Verunci vypadají na obrázku dosti rozzlobeně.

V malířství se dříve k malbě používalo plátno, zřídka na malé formáty kovové destičky, tenké desky z masivního dřeva (později z překližky) a pevná papírová lepenka. Náhradou za lepenku se dnes často používá mnohem tvrdší dřevovláknitý sololit, malba je podložena bílou vrstvou. Tištěné reprodukce jsou vyrobeny podobným postupem a velmi kvalitním tiskem a mají tedy vzhled i vlastnosti připomínající hladkou malbu olejem. Upevňují se do rámu přímo bez použití skla, čímž působí velmi přirozeně.

OBRAZY DODÁVÁME POUZE V RÁMU, PROSÍME, VYBERTE SI BARVU RÁMU

Obraz není opatřen EAN kódem
Buďte s námi i na našem Instagramu studio.trnka
Chcete každý měsíc soutěžit o poukázku na 1000 Kč?
Sdílejte fotku s naším produktem, napište něco hezkého :-) a připojte #studiotrnka. Více informací o soutěži najdete zde.
instagram
instagram
instagram
instagram
instagram
instagram
Kontakty


+420 226 886 432

+420 733 372 330

 

objednavky@studiotrnka.cz

 

kancelář, sklad a objednávky:

V Podbabě 18, 160 00 Praha 6

 

Ověřeno zákazníky
overeno-zakazniky
14.05.2024
Ráda tady nakupuji.

    DESATERO mensi

    ODMENA

     

    © 2013-2024 Studio Trnka
    facebook instagram